آیبیوتیک

پماد استریل چشمی

  • اکسی تتراسیکلین یک آنتی بیوتیک وسیع الطیف است که بر روی باکتری های گرم مثبت و گرم منفی، هوازی و بی هوازی، اسپیروکت ها ریکتزیاها و بعضی از ویروس های بزرگتر موثر است. پلی میکسین B یک آنتی بیوتیک باکتریسید بوده و انحصارا روی باکتری های گرم منفی موثرتر است. طیف اثر وسیع اکسی تتراسیکلین با اثر اختصاصی پلی میکسین B بر علیه باکتری های گرم منفی خصوصا پسودوموناس آئروژینوزا که پلی میکسین B آنتی بیوتیک اختصاصی بر علیه آن است سبب شده که این دارو از اثر بخشی فوق العاده ای در درمان عفونت های چشمی برخوردار گردد. بعلاوه شواهدی مبنی بر اثر ضد قارچی پلی میکسین B نیز موجود می باشد.
  • این پماد در پروفیلاکسی و درمان موضعی عفونتهای چشمی ناشی از میکرو ارگانیسم های حساس به اکسی تتراسیکلین و پلی میکسین B به کار می رود. مانند عفونت های ناشی از استرپتوکوک ها، ریکتزیاها، ایکلای، آئروباکتر آئروژینوزا مثل کونژکتیویت، کراتیت، Pink eye زخم های قرنیه، بلفاریت در سگ، گربه، گاو، گوسفند و اسب، عفونت های ثانویه چشمی distemper در سگ و تورم باکتریایی چشمی که در نتیجه سایر بیماری های عفونی در حیوانات فوق ایجاد می شود.
  • فقط برای مصرف دامپزشکی
دسته: پماد های چشمی, محصولات
برچسب ها: استریل چشمی, پماد چشمی دام, پماد چشمی گاو, پماد چشمی گوسفند
توضیحات
ترکیب: هر تیوب 5 گرمی حاوی:
– اکسی تتراسیکلین (هیدروکلراید) 25 میلی گرم
– پلی میکسین B سولفات 50000 واحد بین المللی
– پایه پماد تا 25 گرم
روش و مقدار مصرف: پلک پایین را برگردانده و میزان کافی از پماد چشمی را به طور یکنواخت و به آهستگی به داخل کیسه ی ملتحمه پایین تخلیه کنید. این پماد را می توان روزانه 2 تا 4 مرتبه در روز تجویز کرد. در حیواناتی که فقط یک چشم آن ها آلوده شده است برای جلوگیری از عفونت متقابل و سرایت بیماری، درمان هر دو چشم توصیه می شود.
شرایط نگهداری: – در دمای کمتر از 25 درجه سانتی گراد و دور از نور نگهداری شود.
– از یخ زدگی محافظت شود.
موارد احتیاط:

– فقط برای مصرف خارجی
– در صورت بروز آلرژی درمان را قطع کنید.
– دست ها را پس از مصرف بشویید.
– بقیه پماد را پس از مصرف دور بریزید.
– دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.
– استفاده از اکسی تتراسیکلین و سایر آنتی بیوتیک هاممکن است سبب رشد ارگانیسم های مقاوم مثل مونیلیا، استافیلوکک ها و سایر با کتری ها شود. اگر گونه های جدید باکتریایی و قارچی غیر حساس مشاهده شد، بایستی مجددا ارزیابی صورت گیرد.

بسته بندی: جعبه های یک عددی
برای خرید محصول و اطلاع از موجودی آن به لینک نمایندگان استانی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.